Dlaczego Cacao Mana?

Mana po hawajsku oznacza moc. Jest to również 6 zasada huny (filozofii polinezyjskiej) mówiąca o tym, że cała moc pochodzi z wnętrza.

Kakao ceremonialne jest rośliną mocy. Co to oznacza? Istnieje na ziemi wiele roślin, które mają moc uzdrawiania. Używa się ich podczas obrzędów i ceremonii, a ich działanie wspiera człowieka w rozpoznaniu swojej istoty. Kieruje go do wewnątrz, do poczucia swojego serca i duszy. Kakao jest jedną z tych roślin zwaną plant medicine. I nie jest to żadna nowość. Już w starożytności uważano kakao za medycynę otwierającą serce.

Co to jest kakao ceremonialne?

Kakao ceremonialne to 100% kakao, bez żadnych dodatków, pochodzące z natywnych ziaren kakaowca. Natywnych, czyli w żaden sposób nie zmodyfikowanych przez człowieka. Są to ziarna, które mają bogatą historię, rdzenną energię i są bardzo zdrowe.

Ważnym aspektem dotyczącym kakao jest to, aby uprawa przebiegała w najlepszy możliwy sposób, z poszanowaniem dla Ziemi i człowieka. Wybierając miejsca pochodzenia naszego kakao, stawiamy na szacunek do przyrody i godziwe warunki pracy ludzi.
Kakao ceremonialne powinno być jak najmniej przeprocesowane podczas produkcji, im mniejsza ingerencja tym lepiej.