Podróż do wewnątrz

W kulturze zachodu nie jesteśmy przyzwyczajeni do postrzegania roślin jako świętych. Jednak wystarczy udać się do krajów Ameryki Południowej, aby zobaczyć i doświadczyć ich mocy. Tam wciąż szamani prowadzą ceremonie, pracując z duchami roślin, niosącymi wglądy i uzdrowienie dla człowieka. Dużo możemy się nauczyć od roślin i wiedzy z rdzennych kultur.
Kakao pomaga nam podróżować do wewnątrz, łączyć się z sercem, ujawniać nasze ukryte wzorce i przekonania, pielęgnować miłość do siebie, zwiększać świadomość i wspierać nas na naszej ścieżce rozwoju osobistego. Nie tworzy rzeczy, których nie ma, ale jest katalizatorem tych procesów. Kakao nie tworzy wizji, nie jest środkiem zmieniającym świadomość. Jego subtelna energia otwiera serca, aktywuje w nas większe odczuwanie. Dużo łatwiej nam się otworzyć i mówić o emocjach.

Ceremonie kakao wyglądają różnie - wszystko zależy od prowadzących. Są takie na których się śpiewa i tańczy, można medytować, rozmawiać, grać na instrumentach lub relaksować się w dźwiękach mis i gongów.

kakao 3
cacao

Intencja

Elementem wspólnym, który sprawia, że kakao jest pite w sposób ceremonialny jest INTENCJA. Czyli nasza prośba, ukierunkowanie energii na to, co jest dla nas istotne. Podczas picia ceremonialnego kakao mogą przyjść do nas inspiracje i odpowiedzi, a intencje mają to do siebie, że lubią się spełniać.

Kakao otwiera serce

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy zasiadasz w kręgu z innymi osobami, czy bierzesz udział w ceremonii prowadzonej przez prawdziwego szamana, czy pijesz kakao sam lub w małym gronie przyjaciół. To co w moim poczuciu sprawia, że kakao jest pite w sposób ceremonialny - to uważny proces przygotowania kakao, wyciszenie, koncentracja, intencja i chęć otwarcia się na energię kakao.

Kakao potrafi nas pięknie otworzyć, jednak żeby je w pełni poczuć i skorzystać z jego potencjału warto dać sobie czas dla siebie. Cudownie jest napić się kakao i wybrać na spacer do natury, poćwiczyć jogę, malować, grać na instrumencie. Po kakao uruchamia się w nas kreatywność. A czasem dobrze jest usiąść w milczeniu i posłuchać swojego serca.

krag kobiet