Opowieści

Podróże pełne pasji – Hawaje

hawaje podroze pelne pasji

Aloha! W świecie prawdziwego kakao

Podróże stanowią istotną część naszego życia. Zawsze staramy się łączyć je z poszukiwaniem niezwykłych doświadczeń, czyli w naszym przypadku poszukiwaniem wyjątkowego ceremonialnego kakao. Ostatnia styczniowa podróż zaprowadziła nas na słoneczne Hawaje, gdzie mieliśmy okazję odwiedzić wyspy Kauai oraz Big Island. Oprócz zwiedzania i odpoczynku postanowiliśmy zgłębić tajniki lokalnego kakao.

Wizyta na plantacji prawdziwego kakao

Wizyty na plantacjach kakao były dla nas niezwykłym doświadczeniem. Sami zrywaliśmy owoce kakaowca, obserwowaliśmy jak wygląda proces przygotowywania kakao. Cudownie było także poznawać ludzi, których pasją jest wytwarzanie kakao ceremonialnego. Szybko znaleźliśmy wspólny język poprzez zamiłowanie do tej rośliny. Odwiedziliśmy zarówno małe lokalne zakłady, gdzie wszystko odbywa się ręcznie, jak i większe fabryki (choć trudno to nazwać fabryką, ponieważ to miejsca, które mają 10m2 i 3 maszyny).

Hawajska odmiana kakao – kolejna perełka w Cacao Mana

Ta podróż była dla nas nie tylko przygodą, ale także szansą na zanurzenie się jeszcze głębiej w świat prawdziwego kakao. Dotknęliśmy jego esencji, poznając każdy etap produkcji – od zbioru owoców poprzez fermentację, suszenie, oczyszczanie, aż po mielenie ziaren. Efektem tego doświadczenia jest fakt, że już niedługo w naszym sklepie pojawi się hawajskie kakao, które odkryliśmy w trakcie tej wyjątkowej podróży. Już nie możemy się doczekać, aż odkryjecie jego smak i wyjątkowe działania. Narazie jednak pozostawimy to wszystko jeszcze owiane tajemnicą.

Hawaje otworzyły nam bramy do kolejnego rodzaju pysznego kakao. Jesteśmy bardzo wdzięczni temu miejscu za to, że odkryło przez nami ten wyjątkowy świat. Poznawanie tradycji i rzemieślniczych procesów związanych z kakao sprawiają, że staje się nam jeszcze bliższe. Dodatkowo możemy podzielić się szerzej niezwykłą wiedzą o tej świętej roślinie i wnieść żywy kawałek tej magii do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *