Opowieści

Kakao jako Medycyna Serca

kakao jako medycyna serca

Kakao nazywane jest Medycyną Serca i to w niej tkwi cała tajemnicza moc. Aby otworzyć się na właściwości energetycznych i potencjał, jaki niesie za sobą, dobrze jest podejść do przygotowania i picia kakao świadomie.

Wtedy właśnie duch kakao da nam odczuć medycynę, jaką z sobą niesie. Będziemy mogli pogłębić kontakt ze sobą, zaznać uczucia otwartości serca, miłości, spokoju i błogości. Te wszystkie jakości mamy nieustannie w sobie. Kakao uwrażliwia nas na te doświadczenia, pokazując nam drogę wprost do naszego serca.

Wpływ naturalnego kakao na nasze emocje i ducha

Kakao sprzyja medytacji, wycisza umysł i pomaga kierować naszą uwagę i energię do wewnątrz, w pole naszego serca.
Możemy odczuć, jak po chwili wypicia rozmiękczamy się, odpuszczają z nas emocje. Towarzyszy temu odświeżenie wewnętrzne, odczuwamy więcej lekkości. Kakao sprawia, że podnoszą się nasze wibracje. Dlatego też możemy polecić go jako wsparcie i umilenie pracy wewnętrznej.

Niesie ono uczucie bezwarunkowej miłości i akceptacji, czyli głównych filarów rozwoju duchowego.

Kakao pogłębia uczucie bliskości z partnerem/ partnerką

Pięknym rytuałem może być picie kakao razem z partnerem lub partnerką, aby wzmacniać Waszą więź w relacji i łączyć się wspólnie w energii miłości.

Działanie kakao ceremonialnego na nasze ciało

Po kakao śmiało możemy sięgać w chwilach, gdy potrzebujemy energii, ale chcemy jej dostarczyć sobie w zdrowy, naturalny sposób, np. zamiast kawy. Kakao pobudza nasze ciało, stymuluje do kreatywnego działania. Dodatkowo zwiększa koncentrację i twórczość, pomaga nam się skupić. Nasze ciało po wypiciu kakao staje się przyjemnie zrelaksowane, ale zarazem pełne wigoru i witalności. Mamy uczucie pozytywnego otwarcia się, odżywienia, które wspiera dobry nastrój, energiczność i pogodę ducha.

Kakao jest idealne do medytacji, sesji oddechowych, masaży, tańca. Wspaniale otwiera nas na czas w naturze, z przyjaciółmi, do aktywności fizycznej, jogi, muzykowania, śpiewu. Wspiera w pracy twórczej oraz pogłębia uprawianie miłości.

Przygotowanie kakao z intencją

Zawsze przygotowuj kakao świadomie: z intencją w sercu, w spokoju i z dobrą energią. Niezależnie czy robisz to tylko dla siebie, czy również dla bliskich. Szacunek do tego rytuału jest kluczem do Serca kakao, a tym samym do swojego własnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *