Opowieści

Dlaczego sklep z naturalnym kakao?

dlaczego sklep z naturalnym kakao

Odpowiedź znajdziemy w słowach Marty – właścicielki Cacao Mana

Pierwszy raz w życiu spróbowałam kakao ceremonialnego sześć lat temu w Polsce i był to moment, który odmienił moje postrzeganie tego napoju. Odkryłam wtedy jego cenne właściwości, po prostu ujął moje serce. Zachwyciłam się nie tylko jego intensywnym, pysznym smakiem, ale także poczuciem, jakie miałam po jego wypiciu – mówi Marta, która wkłada w Cacao Mana całe swoje serce.

Zachwyt nad smakiem, kojącym działaniem naturalnego kakao na umysł, duszę i ciało

Jakiś czas później będąc w Peru, postanowiłam przywieźć do Polski 15 kilogramów świeżego kakao. Wyrzuciłam z plecaka większość rzeczy, aby zmieścić tę drogocenną medycynę. Już po trzech dniach od podzielenia się informacją wśród znajomych, całe kakao zostało wykupione. To wtedy zaświtała mi myśl – w Polsce istnieje potrzeba dostępu do wysokiej jakości kakao. I to był strzał w dziesiątkę, serca i kubki smakowe naszych klientów.

Rozpoczęliśmy sprowadzanie małych ilości kakao, aby wykorzystać je w pierwszej kolejności na Kręgach Kobiet, Ceremoniach kakao i podczas wykonywania masażu. Szybko przekonałam się, że kakao ceremonialne to niezwykła medycyna, która wspiera nas w procesach transformacji, pomaga uwolnić emocje, dotrzeć do trudnych obszarów w naszym wnętrzu, ale także otwiera serce i relaksuje ciało.

Sklep z kakao – marzenia się spełniają

W dniu moich 32 urodzin wyraziłam życzenie – otworzyć sklep z kakao. Pół roku później to marzenie stało się rzeczywistością. Rozpoczęliśmy wraz z moim mężem Kubą poszukiwania najlepszego kakao na świecie i sprowadzaliśmy je do Polski.

Kakao to dla mnie więcej niż tylko produkt. To moja medycyna – subtelna, miękka, kobieca, a jednocześnie potężna i energetyczna – Marta mówi o kakao zawsze z taką miłością.

Dlaczego nazwa “Cacao Mana”?

Marta na Hawajach odnalazła także jeszcze inną – swoją medycynę i opowiada o tym wszystkim tak:

Mana po hawajsku oznacza moc. Jest to także szósta zasada huny – filozofii polinezyjskiej, która mówi, że cała moc pochodzi z wnętrza. Oprócz prowadzenia sklepu z kakao jestem także masażystką i nauczycielką hawajskiego masażu lomi lomi nui, którego uczyłam się właśnie na tamtych ziemiach. Koncepcja huny jest mi bardzo bliska.

Co oznacza, że kakao to roślina mocy?

Istnieje na ziemi wiele roślin, które posiadają moc uzdrawiania. Używa się ich podczas obrzędów i ceremonii, a ich działanie wspiera człowieka w odkrywaniu własnej istoty. Kakao jest jedną z tych roślin, nazywaną “plant medicine”. To nie jest żadna nowość. Już w starożytności uważano kakao za medycynę otwierającą serce.

Cacao Mana to nie tylko sklep z naturalnym kakao. To przestrzeń, która inspiruje do głębszego poznania siebie, odkrywania własnej mocy i przywracania harmonii z samym sobą i otaczającym światem. Warto przekonać się samemu, jak kakao może być źródłem prawdziwej transformacji i uzdrawiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *