Opowieści

Arriba Nacional z Ekwadoru

Cacaomana 81

Ekwadorskie kakao

Chcemy przedstawić Wam naszego ulubieńca.
Arriba Nacional z Ekwadoru ?☕️
Jest to jedna z pierwszych odmian, która do nas przyszła kiedy zdecydowaliśmy się otworzyć sklep. Wcześniej niewiele słyszałam o słynnym ziarnie Arriba Nacional z Ekwadoru. Okazuje się, że jest ono niesamowicie aromatyczne, określane mianem ziarna dla smakoszy.
Już pierwszy łyk tego kakao utwierdził nas w przekonaniu, że jest to jeden z produktów, którymi chcemy się z Wami dzielić.

Nasze kakao pochodzi z małych rodzinnych farmy w prowincji Los Rios zlokalizowanej na zielonych wybrzeżach Ekwadoru. Region ten słynie z produkcji kakao, a jego rolnicy od wieków doskonalili sztukę uprawy wspaniałych ziaren. Ziarna kakao są zbierane ręcznie, poddawane procesowi fermentacji a następnie suszone na słońcu. Farmy zlokalizowane są z dala od dużych miast, kakao jest pozyskiwane ze starannością i uważnością.

Jego smak najbardziej zbliżony jest do deserowej czekolady. Jest przepyszne, łagodne i bardzo czekoladowe. Przy większych dawkach ujawnia swoje goryczkowe nuty.
Dla mnie idealna porcja tego kakao to 30-35g – wtedy wciąż jest delikatne w smaku ale czuje już jego moc.

Kakao z Ekwadoru wycisza umysł i relaksujące ciało, bardzo szybko sprowadza do wewnątrz. Niesie za sobą energię błogości, rozluźnienia i miłości. Jego spokojna energia idealnie nadaje się do medytacji i ceremonii. Uwielbiam prowadzić kobiece kręgi używając właśnie tego rodzaju kakao.
Ekwador wybieram również w gabinecie masażu, podając kubek kakao moim klientom przed masażem, cudownie zmiękcza wtedy ciało i pozwala doświadczyć masażu na jeszcze głębszym poziomie.
Kakao jest rośliną mocy. Przyrządzane i spożywane w sposób uważny i świadomy może stać się dla nas pięknym narzędziem, prowadzącym nas wprost do naszego serca.

Ja dziś zaczęłam dzień kubkiem kakao z Ekwadoru i Tobie również je polecam ?

Marta Grzelczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *